MARKHOR to wysokiej jakości rzemieślnicza wódka konopna powstała na bazie szlachetnego orkiszu
Stworzona po to, by powoli odkrywać kolejne warstwy jej złożonego smaku. MARKHOR solo to propozycja dla koneserów, którzy cenią niebanalne kompozycje.
Odkryj swoją ścieżkę
Noty degustacyjne
Pierwsze spotkanie z aromatem to wspomnienie świeżo skoszonej łąki zielnej, żyznej ziemi po deszczu. W tle delikatnie przebija się myśl o rozgniatanej między palcami skórce cytronu i dojrzałej w słońcu pigwie.
Przygotowani na pełnię doznań zanurzamy się w złożonym smaku. MARKHOR na nowo interpretuje opowieść o wytrawności, która stapia się z oliwkową strukturą oraz nutą mineralną, złagodzoną przez miodne akcenty.
Na finiszu dochodzą do głosu przyprawy korzenne, ciepło rozgrzanych skał, nie daje jednak o sobie zapomnieć cierpkość złamana delikatnym echem słodyczy suszonych owoców. Ta harmonia to znak rozpoznawczy wódki MARKHOR
Składniki wódki i CBD
Wódka MARKHOR powstaje zgodnie z zasadami sztuki rzemieślniczej – z wyselekcjonowanych surowców, pod stałym nadzorem jakościowym i technologicznym, z należną uwagą oraz dbałością o szczegóły
Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami surowców, dzięki czemu zapewniamy niezmiennie wysoki poziom. Do stworzenia naszej wódki konopnej wykorzystujemy składniki pochodzące z polskich upraw. Wysokiej jakości spirytus orkiszowy łączymy z krystalicznie czystą wodą.
Powstała w ten sposób wódka aromatyzowana jest autorską mieszanką zawierającą konopie i miód, które nadają jej unikalny charakter. Następnie MARKHOR leżakuje, aby wszystkie elementy wpływające na jego ostateczny kształt stworzyły pełną i zrównoważoną kompozycję.
Składniki
_z inspiracji naturą
Tworząc wódkę konopną MARKHOR, sięgnęliśmy po spirytus orkiszowy najwyższej próby

Spirytus destylowany ze zbóż pochodzących z czystych, tradycyjnych upraw spełnia najwyższe wymagania jakościowe stawiane wódkom premium. Orkisz, szlachetniejszy krewny pszenicy, jedno z najstarszych zbóż o imponujących walorach odżywczych i zdrowotnych, po latach zapomnienia dziś znów zajmuje należne mu miejsce na podium wśród najbardziej wartościowych zbóż uprawianych w Polsce. W wódce MARKHOR pozwala nam osiągnąć głębię smaku i dodatkową warstwę szlachetnego aromatu.

_z zachwytu nad surowym pięknem
Dlaczego wspominamy o wodzie? Bo to z wody składa się nasze ciało, bo bez niej nie byłoby życia

Kładąc ogromny nacisk na pochodzenie i zrównoważony sposób produkcji surowców użytych do stworzenia wódki MARKHOR, przyczyniamy się do ochrony zasobów wodnych naszej planety. Woda – często niedoceniana jako składnik, ma ogromny wpływ na jakość produktu końcowego. Wódka klasy premium wymaga również najwyższej jakości wody i dlatego też MARKHOR powstaje na bazie krystalicznie czystej wody z własnego ujęcia, dzięki czemu gwarantujemy stałą, wysoką jakość w każdej butelce.

_z pasji do podróży
Za unikalny aromat i smak wódki MARKHOR odpowiadają konopie siewne pochodzące z polskich upraw

Pozyskiwane są wyłącznie od producentów, którzy stosują przyjazne dla środowiska metody uprawy i stawiają na bioróżnorodność. Konopie używane do aromatyzowania naszej wódki są zbierane i sortowane ręcznie – z dbałością o najwyższą jakość. Konopie wzrastają bez użycia nawozów sztucznych, pestycydów, herbicydów i metali ciężkich, a ich czystość biologiczną potwierdzają atesty.

_z chęci tworzenia
Polski miód to kropka nad „i” w recepturze wódki konopnej MARKHOR

Ceniony od wieków za właściwości smakowe, odżywcze i lecznicze miód, stał się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów polskiego dziedzictwa kulinarnego. Sięgnęliśmy po niego, aby dopełnić złożony smak wódki MARKHOR. Do produkcji używamy w stu procentach naturalnego miodu pochodzącego z najczystszych rejonów Polski. Miód w wódce MARKHOR nie dominuje, raczej wygładza i zaokrągla pozostałe nuty smakowe, pozwalając im wybrzmieć w nieoczywisty sposób.

_z uznania dla sztuki rzemieślniczej powstał MARKHOR
Znajdź go!
MARKHOR to pierwsza na polskim rynku gatunkowa wódka konopna, która zawiera CBD oraz terpeny konopne. CBD, czyli kannabidiol to naturalna substancja występująca w konopiach, którymi aromatyzujemy naszą wódkę. Terpeny natomiast to naturalne związki, którym MARKHOR zawdzięcza swój złożony i intrygujący aromat.